Cesta za šamany do mayského Mexika

Detaily cesty

Destinace:
Mexiko, Yucatan, Quintana roo
Typ cesty 
Dobrodružná
Náročnost 
2/5
Počet dní 
15
Datum cesty 
15. - 31. 3. 2023

Přijměte pozvání na jedinečnou a dobrodružnou cestu do Mexika. Budeme společně putovat po stopách mayské kultury. Naše cesta se bude konat v oblastech krásné karibské přírody Yucatánu a Quintana Roo.

Setkáte se s tradičními mayskými léčiteli a šamany. Z Cancunu budeme putovat do městečka Oxkutzcab, kde žijí potomci původních Mayů. Šaman José Balamem, nám se svou rodinou pomůže poodhalit tajemství mayských obřadů na svém rituálním místě ve vnitrozemí Yucatánu.

Navštívíme také potomka mayského krále Gaspar Antonio Xiu Cachon z královské linie Totol Xiu. Jako potomce vládců pyramid Uxmal nám je schopen objasnit hlubiny mayské mystiky a úžasnou tématiku mimozemských civilizací u Mayů.

Poté se vydáme do jedněch z nejkrásnějších pyramid v Americe - Uxmal, setkáme se s jejich krásou a pronikneme do jejich tajemství a mystiky, které ukrývají.

Během cesty k pyramidám Tulum, Ek Balam a Chichen Itza navštívíme krásnou přírodu okolo městečka Tulum a podíváme se do proslulých sladkovodních karibských jezer a jeskyní Cenotes s křišťálově čistou a teplou vodou, která jsou místem setkání s posvátnou vodní silou Mayů, kterou uctívali s bohyní Ixchel.

Společně navštívíme magické jeskyně Kaalmankal, kde je naleziště křišťálu a mayský šaman José Balam nás provede obřadem pro nalezení našeho kontaktu s vnitřní silou Nawalů, našich předků a ducha místa.

Navštívíme ta nejkrásnější místa, jezera cenotes, pláže v Karibiku a vykoupeme se v teplém tyrkysovém moři. Tam si budeme užívat klid, regeneraci a spojení s krásnou mexickou přírodou.

Cestou po Mexiku se nejen nabijete novou silou, ale i posílíte vaše zdraví, ducha, užijete si vynikající exotickou kuchyni a kulturu místních nápojů z nejen tropického ovoce.

Celou cestu budete mít možnost studovat úžasné souvislosti mezi naší slovansko-keltskou a mayskou kulturou. Dostanete kompletní výklad svého mayského kalendáře dle svého narození. Ta může posloužit k nové inspiraci pro váši další životní cestu.

Na závěr celého pobytu se setkáte se šamanem Mara’akame Gilbertem Lopézem. Tento šaman z kmene Huichol (Wixarika) je održitelem obřadů s rostlinou Peyote. Tato psychedelická posvátná rostlina je silným léčivým nástrojem u jeho kmene a má schopnost vám otevřít nové vize pro vaši cestu a také vás léčit. Šaman Mara’a kame vás v džungli provede léčivým obřadem a bude vám zpívat své posvátné nádherné písně, které vás povedou skrze úžasnou cestou nočním obřadem. Zažijete i tradiční mexickou potní saunu Temazcal s mayskou šamankou SacbeHa z místa Yaxchen. Tradiční indiánská mexická sauna je úžasný zážitek a ohromná regenace vnitřních sil.

Cestu zajišťují a bude vás provázet:

Zdeněk Ordelt - jako průvodce v Mexiku působí již 12 let. Studoval u kmenů Maya, Huichol, Azteca Mexica a Mazateca. 15 let se zabývá procesem regenerace naší slovanské přírodní tradice v České republice.

Během cesty vám vysvětlíme, jak funguje mayský kalendář, poznáte taje mayských bohů a mytologie. Každému z cestovatelů vypočítáme osobní mayský horoskop dle původní tradice a každý den se budeme učit o denním použití kalendáře. Vysvětlíme vám, jak byli mayové schopni vyvěštit, co se bude dít tisíce let dopředu, poznáte tajemství knihy proroctví Chilam Balam a mýtů Popol Wuj.

Také společně pronikneme do úžasného světa souvislostí mezi indiánským šamanismem a přírodními tradicemi naší země. Tato unikátní část naší cesty ocenila velvyslankyně mexika kulturní zaáštitou našeho projektu.

Na každé místo, kam přijedeme, dostanete výklad historie, mýtů a seznámíme se s místními domorodci.
Těšíme se na společnou cestu po krásném mayském Mexiku.

Odjezd z:
Praha, Letiště Václava Havla

Plán cesty

Den 1
Cancun Přílet, aklimatizace a večeře Cancun

Den 2
Oxkutzcab Kaalman-kal Oxkutzcab.
Odjezd na Yucatán do mayského městečka Oxkutzcab, oběd a ubytování. Návštěva přírodního parku Kaalmankal, Tekax, kde nás provede mayský šaman José Balam ( José Jaguár ). První společný mayský obřad pro spojení s Nawalem místa - křišťálové jeskyně a regeneraci naší osobní síly.

Den 3
Oxcutzcab Don José Balam.
Návštěva soukromého obřadního prostoru šamana José Balama, studium mayských obřadů, léčivý mayský obřad s místním Nawalem, umění pěstování, léčení, komunikace s rostlinami. Výuka v ovocných zahradách, kde dlí duch místní přírody. Společně si natrháme ovoce a naučíme se hledat kořeny Yuky, ze které nám mayské ženy připraví oběd.

Den 4
Oxkutzcab, Uxmal Gaspar Antonio Xiu Sachón, Merida.                                              Návštěva v domě mayského krále z linie Totol Xiu, prince Gaspar Antonio Xiu Sachon - úvod do mayské mystiky a problematiky s mimozemskými civilizacemi. Společný obřad s princen panem Xiu pro naše společné předky pod vedením šamana José Balama.
Prohlídka pyramid Uxmal a šamanský obřad pro ducha místa. Přesun do města Merida.

Den 5
Merida, Chichen Itza, Valladolit
Prohlídka města Merida, přesun a prohlídka pyramid Chichen Itza. Přesun města Valladolit.

Den 6
Valladolit, Ek Balam Valladolit, Ek Balam Tulum.
Prohlídka pyramid Ek Balam, koupel v posvátném cenotu pod pyramidami a prohlídka města Valladolit, kde se zpracovává Cacao, návštěva proslulého mayského trhu s krásnými výrobky indiánů, přesun města Tulum

Den 7
Tulum Pláž Boca Paila, Tulum
Koupání na jedněch z nekrásnějších pláží světa na karibském pobřeží u Tulumu, prohlídka města Tulum a místní neodolatelné přímořské gastronomie,volno a relaxace

Den 8
Volno, nejkrásnější pláže Tulumu.
Koupání a relaxace na nejkrásnějších plážích Tulumu, volno

Den 9
Pyramidy Tulum, mayský kalendář a mystika.
Prohlídka pyramid Tulum, studium mayského kalendáře a úvod do mystiky Mayů se znalcem mayské tradice Zdeňkem Ordeltem.

Den 10
Tulum Sian Ka’an Tulum.
Prohlídka přírodního parku vodních lagun Biosfera Sian Ka’an, kde budeme plavat v meandrech léčivé vody cenotů, na člunech pojedeme tam, kde žije mystická mayská ryba Manatee ,,mořská kráva,,, která má úžasnou esenci a podíváme se mimo jiné na ústí laguny do karibského moře, což se dá jen stěží slovy popsat.

Den 11
Tulum, Pet cementary Sac Actun, Akumal, Temazcal s mayskou šamankou Sacbe Ha.
Volno a integrace zkušenosti z obřadu, návštěva krásného cenotu Sac Actun (Pet cementary), návštěva zátoky Akumal a plavba v moři se želvami Careta.
Temazcal - mexická indiánská sauna s mayskou šamanskou Sacbe Ha v cenotovém ekoresortu Yaxchen

Den 12
Tulum, Park Dos Ojos - Ceremonia Hikuri (dobrovolné) se šamanem Mara'akame Gilberto Lopéz.
Výuka práce vykuřování s mayským kopálem, večer obřad s posvátnou rostlinou Peyote - Hikuri s tradičním šamanem Mara'akame Gilberto Lopéz z kmene Wirarika (Huichol).

Den 13                                                          Tulum, pláž, integrace, konzultace                      Tulum, volno a integrace léčivé síly posvátné medicíny Peyote
Klid, integrace, konzultace a volno po obřadu s posvátnou medicínou Hikuri (Peyote)

Den 14
Tulum, pláž, nákupy indiánských výroků    Tulum, volno, pláž, nákupy indiánských výrobků, kruh sdílení, výklady mayských kalendářů příprava na cestu domů.

Den 15
Cancun, odlet domů                                      Tulum, Cancun Odlet do Evropy

Cestu připravili: Zdeněk Ordelt

Destinace

Navštívíte místa

Tulum
Uxmal
Merida

Cena cesty

Cena programu
40,000 Kč

Cenu programu hradíte předem jako zálohovou platbu.

Náklady na cestu 
45,290 Kč

Náklady na cestu zahrnují letenky, dopravu na místě, vstupy na placená místa, ubytování a stravu.

Celková cena cesty 
85,290 Kč

Celková částka se může lišit dle aktuálních cen za služby, které platí každý sám na místě

Cena programu zahrnuje

Profesionální průvodce
Tlumočení
Kulturní program
Mayský horoskop
Vzdělávací program o mayském šamanismu
Ceremonie
Temazcal
Medicínské mayské procedůry
Ceremonia tradicional Hikuri, Peyote
Jídlo
Doprava
Náklady na cestu

Co zahrnuje poplatek na náklady na cestu

Letenka
Jakmile bude mít skupina aspoň sedm členů, což je minimální stav pro realizaci cesty, začneme řešit rezervaci letenek. Ty si pak sami uhradíte na základě faktury, kterou Vám zašleme. Letenku Vám zašleme na Vaši emailovou adresu.

Ubytování
Na celou cestu jsme pro vás zarezervovali komfortní ubytování v blízkosti důležitých míst naší trasy. Jsou to příjemné mexické hotely s lokálním koloritem v bezpečných lokalitách. Ubytování rezervujeme pro všechny dopředu

Doprava na místě
Celou dobu budeme mít k dispozici vlastní autobus, kterým se budeme přesouvat. Cena se bude odvíjet dle počtu účastníků. Nyní je kalkulována pro nejméně 10 lidí.

Strava
Snídaně a večeře každý den je v ceně.

Vstupy

Na pyramidy, do cenote a přírodního parku v Karibiku.

 

Co si hradíte sami

Pojištění
Každý si musí zajistit vlastní cestovní pojištění.

COVID (cca 2500)
Povinnost zajistit si platný a odpovídající COVID test pro cestu do Mexika.

Nutný PCR test v mexiku pro cestu zpět zabezpečíme my, ale hradí si ho každý sám.

Galerie

Play Video

Co říkají ti, co cestu už absolvovali

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Cesta za šamany do mayského Mexika
Datum cesty 15. - 31. 3. 2023
Typ cesty Dobrodružná
Náročnost
2/5
Počet dní 15
Cena 85,290 Kč
Cena programu 40,000 Kč
Náklady na cestu 45,290 Kč

Užitečné informace

Klima a teplota

Prosincové teploty v mexickém Karibiku jsou mezi 22 - 33°C. V této době prší jen zřídka a je velice příjemně.

Pojištění

Na cestu se pojistěte proti ztrátě a na lékařské výlohy. Dobře si zkontrolujte, co pojištění opravdu obsahuje.

Platný pas

Cestovní pas musí být platný ještě 3 měsíce po Vašem návratu z cesty. Zkontrolujte si platnost Vašich platebních karet. V Mexiku sebou můžete mít USD, nebo EUR. Na místě je třeba je vyměnit na mexické Pesos.

Platební karty

Zkontrolujte si platnost Vašich platebních karet. V Mexiku sebou můžete mít USD, nebo EUR. Na místě je třeba je vyměnit na mexické Pesos.

Víza

Víza do Mexika dostanete automaticky po příletu. V letadle vyplňte imigrační dokument a ten po potvrzení po příletu vždy mějte u sebe, nebo jeho kopii.

Další cesty

které by Vás mohli zajímat

Cesta za šamany do mayského Mexika
Cena 85,290 Kč
Cesta po stopách mayské kultury
Cena 88,940 Kč

Rezervace cesty

Po vyplnění formuláře Vám zašleme detailní popis cesty a údaje potřebné ke složení zálohy, která vám místo na naší společné cestě zajistí.

Údaje o cestovateli
Vaše jméno*
Vaše přímení*
Email*
Telefon*
Kolik vám je let*