O nás

Co je Tierra Viva

Tierra Viva je projekt, který vznikl z projektu Živá země. Ten má za cíl vytvořit kontakt a spojení mezi naší českou západo-slovanskou kulturou a indiánskými kulturami Ameriky. Prokjekt funguje pod organizací Slovanský kruh, z.s., která se zabývá revitalizací naší původní slovanské tradice. Zakladatel organizace Zdeněk Ordelt již mnoho let buduje vztahy s indiány z různých amerických kmenů, zástupci našich evropských domorodých tradic a také s asijskými Buddhisty a Hinduisty.

Jedinečné na našem projektu je, že možná poprvé v historii budou také američtí indiáni schopni zažít autentický slovanský obřad, který u nich doma uspořádáme. 
Američtí šamani k nám domů jezdí již mnoho let se svými hlubokými obřady a i oni jsou velice zvědaví na to, co naše původní přírodní tradice obsahuje.

Oni nás u nich doma zase provedou jejich nádhernými šamanskými kulturami. My navštívíme je a oni zase nás. Vzájemné sdílení moudrostí našich etnik upevní naše vztahy a vytvoříme tak pole sdílení pro rozvoj našich vlastních tradic. Aby také ne, američtí indiáni udržují své tradice prakticky nepřetržitě tisíce let. Krásné obřady, pyramidy s působivou architekturou, léčivé rituály a cesty do nádherné přírody v Mexiku a dalších zemí jsou více než jedinečnou událostí.

Protože máme za sebou již mnoho zkušeností a projektů, získali jsme kulturní záštitu od Velvyslanectví Mexika v Praze. Tento nový typ cest je originální tím, že otevírá mezikulturní dialog a podporuje udržení kulturně-duchovních hodnot našich národů. Přidejte se k našemu putování…

Vydejte se s námi na naši nejbližší cestu

Cesta po stopách mayské kultury

Kdo jsme

Zdeněk Ordelt

Zakladatel organizace a učitel ve Slovanském kruhu, z.s.

Již 12 působí jako průvodce po střední a jižní Americe. Získal zasvěcení v aztécko-toltéckém a mayském šamanismu, kde dosáhl stupně Aj’kij – mayský kněz. Již 15 let se aktivně podílí na obnově naší přírodní slovanské tradice, pořádá pro veřejnost slovanské obřady a provozuje tradiční školu. Českou republilku zastupuje na mezinárodních etnických kongresech (ECER, RSS).
Jeho zálibou jsou duchovní nauky, hudba, bojové sporty, potápění a cestování krásnými zeměmi naší planety.

Napište nám

Zajímají vás naše cesty nebo se chcete zeptat na jakékoliv detaily?
Neváhejte a napište nám zprávu pomocí kontaktního formuláře.

Vaše jméno*
Váš email*
Váš telefon
Vaše zpráva*